YouTube responded with an error: Access Not Configured. YouTube Data API has not been used in project 64230258588 before or it is disabled. Enable it by visiting https://console.developers.google.com/apis/api/youtube.googleapis.com/overview?project=64230258588 then retry. If you enabled this API recently, wait a few minutes for the action to propagate to our systems and retry.

ABC NEWS eshte kanali informativ 24/7 qe siguron mbulim konstant te lajmeve dhe akses ne informacionin e cdo lloji nga nga vendi, rajoni e bota.

ABC NEWS eshte i pari televizion ne shqiperi qe ne diten e pare te transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne shkoder, durres, elbasan, korce, fier, vlore e gjirokaster. Per te pasuruar gjeografine e informacionit se shpejti do te mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live ne cdo kohe.

ABC NEWS transmeton ne rrjetin analog tokesor, ate dixhital tokesor e satelitor duke mbuluar me sinjal te gjithe territorin mbareshqiptar dhe duke mberritur tek bashkeatdhetaret tane ne Europe. Pika jone e forte do te jete informacioni, debati, dokumentari, analiza, duke u mbeshtetur ne kete sfide nga pasioni i profesionisteve te provuar suksesshem e me pervoje.

Ne faqen zyrtare ne internet, abcnews.al do te gjeni portalin me te pasur ballkanik me lidhje ne rrjetet me te medha sociale.